Kaip aukciono principas užtikrina aukščiausią kainą už mišką

Kaip aukciono principas užtikrina aukščiausią kainą už mišką

Kodėl aukcionas?

Miško aukciono, principas panašus kaip ir žinomiausių aukcionių pasaulyje – „Christie’s“, Sotheby’s ir kt. – nustatoma pradinė kaina, o pirkėjai atlieka statymus ir ją kelia. Laimi tas, kuris pasiūlo daugiausiai iki numatytos aukciono pabaigos. Tai kuo šis aukcionas išsiskiria iš kitų? Ar ne paprasčiau ir saugiau pačiam žmogui parduoti savo mišką?
Miškinkystės rinka pakankamai didelė. Pavyzdžiui, miškai dengia 33,3% Lietuvos teritorijos ir pastaraisiais metais miško plotas augo dar 2%. Tai liudija apie prižiūrimus ir efektyviai tvarkomus Lietuvos miškus. Mediena – viena iš paklausiausių žaliavų, naudojama tiek vidaus rinkoje, tiek eksportui į kaimynines šalis, ir net į tolimąją Kiniją.  O jei kalbėtume apie Latviją, tai ši šalis yra viena iš labiausiai miškais apaugusių šalių Europoje. Latvijoje miškai užima apie 3,2 mln. ha, kitaip tariant 52 proc. visos teritorijos. Vyrauja spygliuočių medynai (pušynai sudaro 48 proc., eglynai – 21 proc.), beržynai užima 24 proc. bei kiti lapuočiai – apie 7 proc. visų miškų. Metinis prieaugis – apie 11,7 mln. m3.
Bet visgi, ne miškininkystės rinkos potencialas, o priešingai, noras išspręsti šios rinkos problemas privačiam miško savininkui palankiausiu būdu, paskatino susikurti mūsų aukcioną. Jis tapo pirmuoju privačių miškų aukcionu Lietuvoje. Jame dirba pardavimų bei miškininkystės profesionalai, turintys solidžią patirtį šiose srityse. Pagrindinis jų tikslas vystyti skaidrų verslą miškininkystės sferoje bei padėti žmonėms parduoti jų mišką brangiau arba suteikti galimybę patogiai ir greitai nusipirkti norimą mišką.

Aukciono pranašumai

Sunku būtų paneigti, jog miškai yra tikra ir apčiuopiama investicija, kurios negali paveikti jokia krizė. Dėl šios priežasties labai dažnai sukčiai bando pasipelnyti iš miškų savininkų – superka miškus daug pigiau, nei jie iš tikrųjų yra verti, ir vėliau parduoda už tikrąją jų kainą. Taip atsitinka, nes dauguma žmonių nemoka tiksliai įvertinti ir nustatyti tikslios savo miško vertės. Jei miške teka upelis, yra kitoks vandens tvenkinys, ar susiformavęs skardis, ar grybauti jame vienas malonumas – neapsigaukite. Ar žinojote, jog kirtimai yra vykdomi 200 m. iki upės ar ežero, o daug grybų miške reiškia, jog jis apaugęs ir netvarkingas? Tokie faktoriai, apie kuriuos retas kuris pagalvoja, turi įtakos miško kainai. Miško aukcione dirbantys miško pardavimo specialistai visa tai puikiai išmano. Jie yra suinteresuoti parduoti jūsų mišką, nes tai jų darbas ir pragyvenimo šaltinis.
Mišką perkančios įmonės privačiam pardavėjui tiesiogiai niekada nemokės tokios sumos, kurią jis galėtų gauti parduodamas aukcione. Mūsų aukcione prisiregistravususios įmonės yra sąžiningos, patikimos bei mokios. Dėl to galite būti ramūs ir saugūs, pirkėjas su jūsų pinigais niekur nedings. Labai svarbu, jog aukciono organizavimas miško savininkui yra visiškai nemokamas, jam nereikia derinti notaro ar tvarkyti įvairiausių dokumentų – už jus viską padaro šios srities profesionalai, kurie žino, kaip veikia rinka tuo metu, kaip apskaičiuoti tiksliai miško kainą, o svarbiausia – kaip likti neapgautiems. Taip pat, aukcionas yra puikus ir tuo, jog net esant kitoje šalyje, yra įmanoma nusipirkti mišką svetur. Aukciono vadybininkai tvarko dokumentus nuotoliniu būdu, tai savininkams nereikia sukti galvos dėl to, kad jie galbūt gyvena visiškai kitoje šalyje.

Skirtumai tarp aukciono ir kitų miško supirkėjų

Skirtumai Miško aukcionas  Miško supirkėjai,
kaimynai ir kt.
Atstovauja miško savininko interesus
Perka mišką
Pirkėjai varžosi tarpusavyje keldami miško kainą
Nemokamas savininkui
Parduodama aukščiausią kainą pasiūliusiam pirkėjui
Saugus ir skaidrus sandoris
Taigi, ne tik svarbu likti neapgautiems, bet ir parduoti savo mišką už jo realią kainą.  Nors Lietuvoje ir Latvijoje yra daug organizacijų ir įmonių, padedančių miško pardavėjams parduoti savo mišką, bet nei vienoje iš jų nėra įsipareigojimų miško pirkėjams ar pardavėjams. Tai reiškia, jog bandydami parduoti savo mišką per tas organizacijas ar įmones, savo miško jūs galite ir neparduoti. Mūsų aukcione miško pirkėjai, kurie beveik visi yra mokios ir sąžiningos įmonės, sąmoningai siūlydami kainą už tam tikrą mišką įsipareigoja jį ir pirkti. Tad Miško aukcionas savo skaidrumu ir veikimo principais nenusileidžia pasaulinio lygio aukcionams. Patenkintų miško savininkų atsiliepimai →
Pamatyk, kaip realiu laiku varžosi šimtai įmonių dėl norimo miško su žeme ar išsikirtimui. Sėkmingi aukcionai →