Kaip geriau parduoti mišką – su žeme ar išsikirtimui

Kaip geriau parduoti mišką – su žeme ar išsikirtimui

Vienas iš pirmųjų klausimų, kylančių miško savininkui, yra ar mišką parduoti tik išsikirtimui ar su žeme. Verta pažymėti, kad kiekvienas iš šių kelių turi savo niuansų – privalumų ir trūkumų. Kaip parduoti mišką, turi pasirinkti pats savininkas, atsižvelgdamas į savo miško priežiūros galimybes bei ilgalaikius tikslus. Mes pateikiame pagrindinę informaciją apie kiekvieną iš šių pardavimo būdų, kurie, tikimės, padės jums priimti patį geriausią sprendimą.

Miško pardavimas išsikirtimui

Kai kurie miško savininkai nebūtinai yra linkę perleisti visas nuosavybės teises kitiems asmenims ar įmonėms. Tokiu atveju jie pasirenka miško pardavimą išsikirtimui. Ką tai reiškia?

  • Jie ir toliau lieka miško savininkais, tačiau suteikia teisę jį naudoti medienos gavybai.
  • Mišką išsikirtimui įsigiję asmenys ar įmonės įsipareigoja mišką tvarkyti pagal miško kirtimo taisykles. Jie įsigyja mišką tam, kad iškirstų sutartą miško dalį, ir parduotų medieną.
  • Priklausomai nuo susitarimo, jums bus mokama arba už iškertamo miško, arba už sandėliuotos medienos tūrį.

Akivaizdžiausias šio miško pardavimo privalumas – tai, kad jums lieka visos žemės nuosavybės teisės. Miškas jums gali būti nuolatines pajamas nešančiu nekilnojamu turtu. Pardavę mišką medienai, galite jį atauginti ir parduoti išsikirtimui – arba su žeme – vėl. Be to, tai ilgalaikę vertę turintis turtas, kurį galite naudoti ir kaip užstatą paskolai gauti.

Kita vertus, jei apsisprendžiate likti žemės savininku reiškia, jog:

  • Turėsite mišką tvarkyti, prižiūrėti bei atsodinti.
  • Ne miško kirtėjai, o jūs turėsite mokėti jums priklausančius miško mokesčius.

Be to, verta atkreipti dėmesį į tai, jog ne visi miškai yra tinkami kirtimui – pavyzdžiui, jeigu jie yra saugomose teritorijose. Visuomet rekomenduotina išsamiai susipažinti su savo valdos miškotvarkos informacija, kuri, beje, teikiama tik miško savininkui arba jo įgaliotam asmeniui.

Miško pardavimas su žeme

Parduodami mišką su žeme, naujam savininkui perduosite visas į jį turėtas teises – medieną, lokaciją ir žemę. Kartu, žinoma, jam pereina ir anksčiau jums priklausiusios pareigos mišką prižiūrėti bei atsodinti. Taigi miško pardavimas su žeme yra vienkartinis sandėris, galintis atnešti pajamų bei atleisti jus nuo atsakomybės bei mokesčių ateityje.

  • Miško pardavimas su žeme gali būti patrauklus sprendimas, kai rūpintis mišku savininkai neturi laiko ar lėšų, o gal apskritai nesidomi šia žemės ūkio šaka.
  • Kai kuriems savininkams miško pardavimas su žeme – išeitis, kai gyvenama užsienyje arba nenorima miško priežiūrai skirti turimų resursų.
  • Reikia nepamiršti, jog kai kurie miškai gali būti netinkami ar nepatrauklūs naudojimui. Jie, pavyzdžiui, gali priklausyti ne ūkinių miškų grupei, o tokiuose miškuose veikla smarkiai ribojama.

Ką rinktis?

Sprendžiant, kokį miško pardavimo būdą pasirinkti, siūlome neskubėti ir pagalvoti, ar savo turimą nekilnojamąjį turtą norėtumėte palikdami vaikams ir vaikaičiams, jiems darote paslaugą, ar tiesiog daugiau rūpesčių.

Palikite komentarą

Your email address will not be published. Required fields are marked *