Kaip parduoti mišką gyvenant užsienyje?

Kaip parduoti mišką gyvenant užsienyje?

Turto įsigijimas gimtojoje šalyje dar nebūtinai reiškia, jog žmogus toje šalyje ir liks. Nesvarbu, ar į užsienį išvykote tik trumpam, ar ten esate jau gerokai įsitvirtinę, jums gali kilti klausimas: kaip parduoti jums priklausantį mišką, esantį Lietuvoje? Be abejo, tai, kad nesate gimtojoje šalyje, sukels šiokių tokių nepatogumų, tačiau galite parduoti miško sklypą ir gyvendami užsienyje.

Kokie galimi būdai parduoti mišką?

Miško pardavimas – procesas, kuriam reikalingos valstybės institucijų pažymos ir notarų patvirtinimas, todėl, savaime suprantama, toks sandėris neįvyks per vieną dieną ar savaitę. Taigi norėdami parduoti savo mišką, turite tokias galimybes:

  • Patys atvykti į Lietuvą, imtis visų procedūrų ir likti šalyje tol, kol bus įvykdytas pardavimas, o tuomet išvykti.
  • Įgalioti kitą asmenį, nuolat būnantį Lietuvoje, atlikti pardavimą jūsų vardu.

Kaip įgalioti kitą asmenį parduoti mano mišką?

Norint, kad kitas asmuo tvarkytų miško pardavimą už jus, reikės tinkamai paruošti ir patvirtinti įgaliojimą. Nors tas žmogus dalyvauti įgaliojimo patvirtinime neturi, tačiau privalote žinoti jo asmeninius duomenis, tokius, kaip asmens kodas ir deklaruota gyvenamoji vieta.

Įgaliojimą paruošti galite pas savo šalies, kurioje gyvenate, teisės specialistą, kuris įgaliotas atlikti tokius veiksmus (notarą, advokatą ir pan.). Taip pat dėl įgaliojimo galite kreiptis į Lietuvos ambasadą ar konsulatą, arba ir patys atvykę į Lietuvą pas notarą. Jeigu planuojate vykti į Lietuvą, verta apsilankymą pas notarą suderinti iš anksto, nes gali tekti laukti net poros savaičių eilėse.

Jeigu įgaliojimą sudarysite užsienio šalyje, jis bus sudarytas oficialia tos šalies kalba. Toks įgaliojimas turi būti patvirtintas apostile. Tačiau tam, kad jis galiotų Lietuvoje, jis dar turi būti išverstas į lietuvių kalbą, o vertimas patvirtintas notariškai.

Atkreipkite dėmesį, kad įgaliojimas turi apibrėžti ne tik jūsų pasirinkto asmens teisę parduoti turtą jūsų vardu, bet ir rinkti reikiamus dokumentus. Praktiškai visiems dokumentams, reikalingiems parduoti mišką, reikalingas tapatybės patvirtinimas, tad neturėdamas įgaliojimo teisės, jūsų pasirinktas asmuo negalės tinkamai jų paruošti pardavimui.

Po to, kai sudarėte įgaliojimą, miško pardavimas tiek su žeme, tiek kirtimui, turi būti vykdomas įprasta tvarka.

Palikite komentarą

Your email address will not be published. Required fields are marked *