Kaip vyksta miško aukcionas

Kaip vyksta miško aukcionas

Kas yra miško aukcionas?

Miško savininkams miško aukcionas – pirmas žingsnis norint parduoti mišką brangiau. Miško pardavimas vyksta unikalioje aukciono platformoje internete. Aukciono miško pardavimo specialistai, turintys solidžią miškininkystės patirtį, išmano miško ir medienos kainas, konsultuoja miško pardavimo ir įsigijimo klausimais, informuoja apie galiojančią tvarką, rinkos naujoves. Miško aukcione miškininkystės įmonės ir investuotojai gali greitai ir patogiai įsigyti pardavimui paruoštus miškus.

Kodėl verta parduoti mišką aukcione?

  • DIDESNĘ KAINĄ UŽ MIŠKĄ užtikrina atviro aukciono principas ir skaidri įmonės veikla.
  • NEMOKAMAS aukciono organizavimas miško savininkams.
  • PATOGU. Pagalba tvarkant dokumentus nuo pradžių iki sandorio pabaigos.
  • SAUGU. Garantuotas sandoris įvykus aukcionui, nes laimėtojas įsipareigoja pirkti. Miškas parduodamas tik pasiekus arba viršijus iš anksto su savininku suderintą kainą.
  • PATIKIMI PIRKĖJAI. Aukcione dalyvauja mokios, įsipareigojimų besilaikančios įmonės.
  • GREITA. Aukcionas vyksta maždaug 2 savaites.
  • PROTINGA. Patys siūlydami mišką potencialiems pirkėjams, atskleidžiate savo lūkesčius ir objekto vertė krenta.

Jūsų miškas vertas daugiau nei manote. Susisiekime! Viskas, ką jums reikia žinoti – tai sklypo kadastrinis numeris.

Kaip vyksta aukcionas?

Gavus miško savininko užklausą, atliekamas miško vertinimas ir su savininku suderinama pradinė miško kaina, nuo kurios prasidės aukcionas. Aukcionas vyksta numatytą laiką, dažniausiai 2 sav. Aukcione statyti gali tik platformoje registruotos ir sutartį su UAB “Miško aukcionas” pasirašiusios įmonės. Aukcioną laimi aukščiausią kainą už mišką pastatęs dalyvis. Laimėtojas įsipareigoja nupirkti mišką ir ne vėliau, nei per 90 dienų nuo aukciono paskelbimo pradžios, privalo pasirašyti Pardavimo sutartį. Sutartis gali būti laikoma negaliojančia tik tuo atveju, jeigu norą pirkti mišką pirmumo teisę pareiškia jūsų valdos kaimynas. Jei aukcionas baigiasi be statymų, jis laikomas neįvykusiu.
Visų suinteresuotų pusių – pirkėjų, pardavėjų ir Miško aukciono – dalyvavimą aukcione apibrėžia specialios taisyklės. Dalyvaudamos aukcione, visos pusės įsipareigoja jų laikytis.

Kaip galiu pasiūlyti savo mišką aukcionui?

Norėdami parduoti savo mišką pas mus aukcione, užpildykite aukciono formą, susisiekite su mumis +370 660 98000 arba [email protected]. Žinodami jūsų miško kadastrinį numerį, mūsų miško pardavimo specialistai jums suteiks išsamią informaciją apie jūsų miško vertę ir pasakys, ar jūsų miškas yra tinkamas parduoti aukcione. Jei jūsų miškas bus tinkamas, jums tikrai pasisekė, nes už jį aukcione galėsite gauti kiek įmanoma didesnę kainą, o visu pardavimo procesu bus pasirūpinta už jus.

Naudodamiesi miško kainos skaičiuokle, susisiekdami ir pildydami formą niekuo neįsipareigojate. Aukcionas yra skelbiamas tik su miško savininku suderinus pradinę kainą ir miško savininkui pasirašius aukciono paraišką.

Kiek man kainuos aukciono organizavimo paslaugos?

Miško savininkui, pasirašiusiam aukciono organizavimo paraišką, mūsų paslaugos nieko nekainuoja. Jūs niekuo nerizikuojate bandydami uždirbti daugiau. Aukciono laimėtojo mokestį moka aukciono laimėtojas – miško pirkėjas.

Kokia bus mano miško kaina aukcione?

Gavęs miško savininko užklausą, mūsų miškų pardavimo specialistas atliks miško vertinimą. Miško vertei nustatyti reikalingas kadastrinis numeris, pagal poreikį atliekama gyva apžiūra. Atsižvelgiama į anksčiau įvykusius panašaus miško sandorius, aukciono kainų tendencijas, oficialius valstybinius duomenis. Nustačius miško vertę, su miško savininku suderinama pradinė miško pardavimo aukcione kaina. Kokia bus galutinė miško pardavimo aukcione kaina, visi sužinosime tik pasibaigus aukcionui.

Kokią sumą pinigų aš iš tikrųjų gausiu?

Tokią, kokią ir bus matoma prie jūsų aukciono. Miško savininkui aukciono organizavimo paslaugos nekainuoja.

Kaip žinoti, kas varžosi dėl mano miško, dalyvauja aukcione?

Miško aukcione dalyvauja tik platformoje registruotos ir sutartį su UAB “Miško aukcionas” pasirašiusios įmonės. Dauguma jų yra ne kartą pirkusios aukcione ir yra patikrintos, mokios ir patikimos. Miško aukcionas laikosi visų skaidrumo principų, todėl dalyvavimas aukcione yra anonimiškas. Dalyviai vienas apie kitą nežino, mato tik savo statymus. Kiekvieno aukciono dalyviai simboliškai numeruojami pradedant nuo vieno: 1 dalyvis, 2 dalyvis ir t.t. Kartais aukcionų stebėtojai klaidingai mano, kad visuose aukcionuose perka tie patys 1 dalyvis,  2 dalyvis ir 3 dalyvis. Taip tikrai nėra, dalyvauja skirtingos įmonės, tiesiog kaskart numeracija prasideda nuo 1 dalyvio, taip užtikrinant anonimiškumą.

Taip pat verta žinoti, kad visada yra šansas, jog jūsų mišką ir jo statymus stebi daug įmonių, kurios dažnai pradeda statyti paskutinėmis minutėmis.

Ką daryti, kad mano aukcionas įvyktų sėkmingai?

Jūs jau pasirinkote tikrąją rinkos kainą užtikrinantį pardavimo būdą – miško aukcioną, tad profesionalūs miško pardavimo specialistai dirba už jus. Galite dalintis savo miško aukciono nuoroda, susidomėjusius miško pirkėjus kviesti dalyvauti aukcione ir ramiai laukti aukciono pabaigos.

Kodėl dalyvaujant aukcione reikėtų stabdyti savarankišką pirkėjų paiešką?

Aukcionas vyksta potencialiems pirkėjams varžantis dėl parduodamo turto. Nei vienas aukciono dalyvis nežino už kiek bus nupirktas miškas, kol aukcionas nesibaigia. Matytdami patrauklų pirkinį, miško pirkėjai nedvejos siūlydami aukštesnę kainą. Tačiau jei dalyvaudami aukcione savo iniciatyva ieškote pirkėjų internete ar spaudoje, galite smarkiai pakenkti savo, kaip pardavėjo reputacijai. Tos pačios įmonės, dalyvaujančios aukcione, kitur aptikusios informaciją apie jūsų mišką, – o ypač parduodamą skirtinga kaina – gali suabejoti jūsų ketinimų rimtumu. Nemažinkite savo miško kainos, nepasiduokite provokacijoms parduoti už mažesnę sumą grynais. Aukcionas tam tikra prasme panašus į lošimą, tad neatverskite visų kortų. Juk jūs niekuo nerizikuojate – esame suderinę pradinę kainą, ir jūsų miškas nebus parduotas pigiau.

Ar visi potencialūs miško pirkėjai sužinos apie mano mišką? 

Aktyvūs rinkos dalyviai žino apie galimybę įsigyti pardavimui paruoštus miškus miskoaukcionas.lt platformoje. Prie kiekvieno viešai paskelbto miško aukciono pateikiami pagrindiniai miško duomenys: pradinė ir dabartinė pardavimo kainos, aukciono pabaigos data, esami statymai ir jų skaičius. Aukciono puslapyje nurodomas kadastrinis numeris, adresas, miško branda, rūšis, grupė bei koordinatės. Nuolatiniai aukciono dalyviai ir kitos miškininkystės įmonės bei investuotojai yra kasdien informuojami asmeninėmis žinutėmis. Parduoti jūsų mišką – mūsų darbo tikslas, tad užtikriname nuolatinį dalyvių įsitraukimą į aukcionus.

Kiek laiko pirkėjai galės varžytis dėl mano miško?

Įprastai aukcionai trunka apie 2 savaites, kurių, kaip rodo mūsų praktika, pakanka gauti statymų iš suinteresuotų pirkėjų. Vis dėlto, atsižvelgiant į aplinkybes, aukcionai gali būti trumpinami arba ilginami.

Kas vyks po to, kai aukcionas baigsis su aukščiausia pasiūlyta kaina?

Aukcionui pasibaigus, visos jame dalyvavusios šalys bus informuotos apie atsiradusį aukciono laimėtoją. Aukcionas laikomas įvykusiu, jei statymais pasiekta arba viršyta su miško savininku suderinta pradinė pardavimo kaina. Mums padedant iš karto yra pradedamas miško pardavimo procesas.

Gal pats parduočiau brangiau?

Miško pardavimas yra specialių žinių ir patirties reikalaujantis procesas, kuris, beje, ir trunka gana ilgą laiką. Praktika rodo, kad geriausi rezultatai pasiekiami, kai kiekvienas dirba savo darbą. Vargu ar miško pirkėjas pasiūlys tokią pačią sumą miško savininkui tiesiogiai, nes teikdami asmeninius siūlymus miško pirkėjai nejaučia konkurencijos, savininkas turi mažesnę derybinę galią ir yra nuolatiniame pavojuje būti apgautas dėl mažesnės patirties. Juk dauguma miško savininkų su miško pardavimu susiduria vieną kartą gyvenime. Miško aukcionas naudingas ne tik miško savininkams. Miško pirkėjams aukciono platforma taip pat reiškia saugų ir patogų sandorį, juk mes padedame sutvarkyti dokumentus visuose etapuose iki galutinio atsiskaitymo su miško savininku.

Jeigu neatsirado pirkėjų, ar galiu aukcioną skelbti dar kartą?

Taip, jūs turite tokią galimybę nemokamai skelbti aukcioną savo miškui dar kartą. Žinoma, pirmiausia tai reikia suderinti su miškų pardavimo specialistu.

Kodėl už mano mišką gali visai nebūti statymų?

Miško vieta ar sudėtis gali būti vieni iš veiksnių, kodėl jūsų siūlomas miškas atrodo nepatrauklus pirkėjams. Jeigu jūsų miškas neturi aukštos potencialios vertės t.y. jo sudėtis menka, nustatyta per aukšta pradinė kaina gali atbaidyti potencialius pirkėjus. Taip pat, dažna priežastis, kuri lemia statymų skaičių, yra ta, jog jūs siūlėte savo mišką visiems iš eilės t.y. pasitelkėt kitus pardavimo būdus prieš dalyvaujant miško aukcione. Tai reiškia, jog kiti žino, kad gali nupirkti jūsų mišką pigiau ir nestato aukštesnės kainos.

Kodėl mano miškas tiek mažai vertas?

Miško kainą lemia daugybė faktorių, apie kuriuos dauguma nežino ir net nepagalvotų. Pvz., jei kaimynas, kurio miškas netoli jūsų, pernai išsikirto savąjį, jūs jau nebegalite kirsti savo miško tam tikrą laikotarpį. Jei nesate atlikę savo sklypo kadastrinių matavimų, o visi kaimynai jau susitvarkė, tai gali būti, kad kaimynų sklypai „užlipa“ ant jūsų miško ribų. Mediena gali būti pažeista kenkėjų, o jų pažeidimus dažnai sunku pastebėti paprastam žmogui. Grožis – dar ne viskas. Kur daug grybų – daug apžėlusių, nesutvarkytų vietų. Šlaitai, upeliai taip pat gražu, bet ar žinojot, kad iki upės 200 m. ribojami kirtimai? Nuo ko dar priklauso miško kaina galite daugiau pasiskaityti čia.

Palikite komentarą

Your email address will not be published. Required fields are marked *